poniedziałek, 28 czerwca 2010

*** JABŁKOWY***

Naszyjnik wykonany na zamówienie już jakiś czas temu; użyte materiały to srebro, fasetowane phrenity, apatyty, drobne kuleczki różnych minerałów, kamień księżycowy oraz duży bursztyn bałtycki. Bursztyn ma piękną koniakową barwę.

Pięknie dziękuję :)

środa, 23 czerwca 2010

PERŁOPŁAW

Długi naszyjnik z pereł hodowlanych, kamienia księżycowego, kryształu górskiego; Naszyjnik z 'tych' co można upinać jak się chce :)

a odnośnie perłopławów, którym to zawdzęczami perły...kiedyś ludzie tak skrzętnie prowadzili jego połowy co odbiło się na strasznym jego wyniszczeniu...a wytworzenie przez tego małża perły trwa kilkanaście lat...aby coś z tym fantem zrobić w Japonii opracowano metodę sztucznego zainicjowania wytwarzania perły przez perłopławy...i tak rozpoczęła się hodowla perłopławów dla pozyskiwania pereł już hodowlanych .

NIEDOSTĘPNE

poniedziałek, 14 czerwca 2010

CATARATA....czyli wodospad; naszyjnik wykonany z lekko patynowanej miedzi oraz kamieni: kryształu górskiego, ametystu, sodalitu, lapis-lazuli, fluorytu.

NIEDOSTĘPNE

środa, 2 czerwca 2010

MANDARYNKolczyki miedziane tym razem miedź oksydowałam, przez co nabrała grafitowego koloru. Dzisiejsza biżuteria ociera się o etniczny klimat- intensywny błękit turkusów perskich igra z koralowcami o żołto-pomarańczowej barwie. Forma przestrzenna, na kształt koszyka. Średnio ciężkie (bardziej mają się ku lekkości niż ciężkości).

NIEDOSTĘPNE