poniedziałek, 31 stycznia 2011

40 MLN LAT TEMU


...wtedy powstały bursztyny; cudowne, tajemnicze kamienie (powtórzę się, moje ukochane :) żywica będąca świadkiem prehistorycznych czasów; ...jak wtedy wyglądał świat, przyroda, jak pachniało powietrze ?? :)
Duży, niebotyczny, konkretny srebrny pierścień z konkretną bryłką słonecznego bursztynu. Bursztyn znaleziony w Zatoce Gdańskiej; własnoręcznie go szlifowałam; zależało mi na pozostawieniu na nim 'pierwotnego czasu' - pierwotnie ukształtowanych zagłębień, zarysowań jak i obok nadać 'ówczesny czas' - ludzką obróbkę. Bursztyn błyszczy się swoim naturalnym tłustym połyskiem ( bez poddawania chemicznym środkom; nie chciałąm aby był taki idealnie błyszczący-'wychuchany' )...ma mieć w sobie namiastkę 'pierwotności' i myślę, że się udało :) . Oprawa srebrna, wywijaski; srebro oksydowane i przetarte; srebro pr 930i 999. Pierścionek gabarytowy ale lekki i wygodny. Polecam Kobietom, które lubią dużą, wyrazistą biżuterię, szczególnie okazałe, jednyne w swoim rodzaju pierścienie :)
WYMIARY: średnica obrączki 20 mm; bursztyn z oprawą 3,2cm/ 2,1cm ; wysoki na ok 1,8 cm.
NIEDOSTĘPNE

niedziela, 30 stycznia 2011

MORZE TETYDY

Prehistoryczne morze, ocean, który odzielał pierwotne lądy-Laurazję i Gondwanę...Aktualnie na jego miejscu jest Ocean Indyjski a dla ciekawostki z osadów, które gromadziły się w Tetydzie powstały m.in Karpaty :)

Naszyjnik wykonałam z oksydowanej miedzi i nieregularnego plastru agatu, którego wnętrze jest mleczno-żółte a obwódka w fioletach. Środek agatu jest bardzo bogaty, dużo się w nim dzieje; można poobserwować pod światło wtręty, plamki...Pod agatem zwisa gronko z mixu minerałów(turmalin, kocie oko, labradoryt...). Łańcuszek również mojej pracy; zapięcie typu S, możliwość regulacji. Naszyjnik lekki, nieco mroczny :)

WYMIARY: medalion 8/5 cm ( w tym 2,5cm gronko), łańcuszek 17 cm + 7 cm regulacji;


NIEDOSTĘPNE

piątek, 21 stycznia 2011

PUDEŁKO II


Sklejkowe pudełko, pomalowałam farbami akrylowymi + lakier zabezpieczający....powędrowało w prezencie :) ...kolorystyka- fiolety nawiązuje do osobowości osoby obdarowanej oraz jej niebywałej intuicji :)... wieczko od wewnętrznej strony z myślą P. Coelho...

piątek, 14 stycznia 2011

CYNAMONOWCE


...tym razem biżuterię wykonałam ze srebra pr 925,930, które zoksydowałam i przetarłam. Kolczyki, długie, eleganckie, zgrabne, błyszczące minerałami: brioletkami akwamarynu oraz pesteczkami rudo-pomarańczowego hessonitu. Hessonit jest minerałem niezwykle rzadkim, poszukiwanym przez kolekcjonerów; przez swoje ubarwienie również nazywany jest kamieniem cynamonowym:)

WYMIARY: długość ok 7,7cm; szerokość ok 1,8 cm.

NIEDOSTĘPNE


wtorek, 11 stycznia 2011

STARORZECZA


Z tęsknoty za wiosną, cieplejszym dniem, soczystą zielenią i wieczornym żabim śpiewem :)

Wykonałam kolczyki z oksydowanej miedzi, długie, lekkie, zwiewne; z minerałów: gładkiego owalu fluorytu, oponek amazonitu, ciosnaych oponek apatytu, labradorytu oraz czarnej perły. Zawieszone na miedzianych biglach angielskich. Swoją zwiewnością skomponują się z sukienką jak i klasycznymi dżinami ;)

...oby do wiosny :)

WYMIARY: długość 10,5cm; szerokość 3,6cm

NIEDOSTĘPNE

piątek, 7 stycznia 2011

DOBRY WOJOWNIK


Wisior z nieregularnym zielonym, fluorytem pochodzącym z Meksyku; dodatkiem są 2 nieregularne kryształy górskie w łańcuszku.

NIEDOSTĘPNY

wtorek, 4 stycznia 2011

PUDEŁKO 1

jako podarunek pod choinkę dla pewnej, kochanej nastolatki; pudełko wykonane ze sklejki; malunki i pomysł własnego autorstwa :)

Pierwotne malowidła 'pociągnięte' farbą akrylową i zabezpieczone lakierem; wewnątrz na wieku 'mała' myśl P. Coelho